Відповіді на питання

Відповіді на питання

На питання відповідає директор лікувально-діагностичного центру «Дитина», доктор медичних наук Олександр Руднєв

Розкажіть про історію створення медичного центру

Ідея створення подібного центру витала в повітрі ще з 1991 року. В середині 90-х років ми зіткнулися з проблемою браку надання комплексної кваліфікованої медичної допомоги дітям. Певну роль також зіграло і ставлення держави до медпрацівників: зарплату не піднімали, а про те, щоб виплачувати її в термін, взагалі забули. Так моїми колегами, лікарями другої дитячої лікарні в 96-му році був створений центр «Дитина».

Яка мета у Вас була при створенні цього центру?

Основна мета - надання доступної професійної медичної допомоги дітям. Ми працюємо вже шостий рік. За цей час ми пролікували десятки тисяч, - близько 9% київських дітей пройшли через наш центр.

Як вибиралося територіальне розташування центру?

Існувати в іншому місці він просто не може. Тому, що на базі цієї лікарні працюють найкращі фахівці міста і країни: головний дитячий оторінголог Києва, головний хірург Києва, головний дитячий алерголог Києва, головний інфекціоніст Києва, головний дитячий імунолог МОЗ України, 8 докторів наук, 15 кандидатів наук, всі лікарі, які працюють з нами мають вищу категорію. Так що наше місце розташування, здебільшого, обумовлено саме цим фактом.

Ви вже говорили про те, що ваші співробітники мають відмінні кваліфікаційні навики, але чи не позначається на якості роботи в центрі те, що вони паралельно мають іншу роботу,  і чи вистачає у них часу для підвищення рівня своїх знань і новітніх досягнень?

Всі наші співробітники зацікавлені в якісній та вчасній роботі, що підвищує кваліфікацію працівника, його практичні та теоретичні знання, що підкріплюється додатковим заробітком.

Приватний центр поєднує в собі порядність, сумлінність, чесність і, найважливіше - відповідальність за здоров'я наших дітей, як перед адміністрацією центру, так і перед клієнтом, чого не завжди скажеш про держструктури. А додатковий заробіток зацікавлює наших співробітників в своєчасному і якісному виконанні поставлених перед ними задач. Ми прекрасно розуміємо, що лікар не може прожити лише за мізерну зарплату в державній структурі. Уявіть собі лікаря, який в першу зміну приймає пацієнтів, у другу підробляє приватною практикою, а вночі він на чергуванні.

Лікарям, що працюють у нас не доводиться займатися різноплановою і непрестижною работою. Так як ми науковці, то постійно беремо участь у конференціях, симпозіумах, як в нашій країні так і за кордоном, маємо величезну кількість публікацій в пресі та весь накопичений досвід і знання застосовуємо в нашому центрі. Ми основуємося ще на тому, що маємо великий потік інформації на фарм-ринку.

Ми працюємо з серйозними фармкомпаніями, одна з яких «Аптека Біокон», а це означає, що ми в курсі всіх  якіснх сучасних педіатричних схем лікування, що застосовуються в усьому світі на сьогоднішній день. На сьогоднішній день одним з важливих моментів є існування фінансової спокуси для лікарів державних установ, що призводить до зайвого призначення медикаментозних препаратів і нав'язування необгрунтовано додаткових послуг, а це в деяких випадках призводить до суду.

Ця проблема пов'язана з мізерною заробітною платою медпрацівників і їх малою відповідальністю за хворого. Наш центр відрізняється величезною відповідальністю і задовольняє зарплатою, що виключає подібні інциденти.

Як виглядає технічний процес лікування хворого, починаючи від дзвінка по телефону і до повного одужання?

За сигналом наші працівники виїжджають до дому хворого, ставлять діагноз, надають консультативне та діагностичне обслуговування, призначають лікування, при необхідності пацієнта запрошують в наш центр та ін. Він простежується до повного одужання. Існує програма «Сімейний лікар», де наші лікарі курирують закріплених до них дітей протягом терміну дії контракту. Проводиться повне медичне обслуговування: спостереження, лікування, даються рекомендації по харчуванню, по догляду за дитиною, видається паспорт «здоров'я» і дитина переходить під опіку провідного лікаря, який при необхідності завжди прийде до вас додому.

Яку технічну базу ви маєте?

У нас є все, що необхідно, для такої роботи, як у нас - етобіохімічної. Загально отомічні лабораторії, ультразвукові, ехоскопічні кабінети, радіофіковані машини швидкої допомоги. Звісно, все охопити в одному центрі неможливо, тому безпосередньо ми не займаємося тільки дитячої стоматологією, гінекологією, фтизіатрією, онкологією та гематологією. А якщо виникає необхідність, наприклад, в нейрохірургії, кардіохірургії, - то існують науково-дослідні інститути, з якими ми вже працюємо багато років і в які іноді звертаємося за допомогою для швидкого і чіткого вирішення подібних питань.

Яким чином обчислюється вартість необхідних послуг?

У нас є прайс-лист, де розписані ціни на разову консультацію, виклик швидкої допомоги, обстеження, комплексне лікування та ін.

Який режим вашої роботи?

Цілодобовий. І ми працюємо не тільки за гроші. Ми надаємо величезну безкоштовну консультативну допомогу киянам. Відстежується близько 250-300 дзвінків за добу, де люди ставлять безліч питань: як погодувати дитину, як її правильно купати, як сповити, коли потрібно робити щеплення, як здавати аналізи і багато іншого, на які дають повну відповідь і рекомендації наші фахівці. Ви більше ніде не зможете отримати вичерпні відповіді, крім як у нас, безкоштовно і в будь-який час доби.

Чи існують центри, подібні вашому, в Києві і в Україні?

З таким охопленням, об'ємом і кваліфікацією, як у нас, немає жодного дитячого центру в Києві і, я думаю, що і в країні.

Що б ви побажали нашим читачам в осінньо - зимовий сезон?

Я б побажав вести здоровий спосіб життя. Це не тільки правильне дозування праці і відпочинку, дозований сон, дозоване перебування на свіжому повітрі, позитивні емоції, якісне харчування, а й проведення профілактики захворювань: протирецидивне лікування шлунково-кишкового тракту, тонування каріозних зубів, лікування носоглотки. Ми не рекомендуємо вживати харчові добавки, біонукліди, біостимулятори тощо, що широко використовується в комерційних цілях і викликають не довіру у населення. Ми радимо внести нормальний адаптований спосіб життя і повноцінно харчуватися.