Усе найкраще – дітям!

Директор центру

Для кожного з батьків немає нічого важливішого здоров'я його чада. Однак, коли з'являється необхідність в лікуванні дитини, виникає маса питань. У яку клініку звернутися? Чи володіє лікар необхідними знаннями та досвідом для лікування даного захворювання? У разі госпіталізації чи зможуть медики забезпечити повноцінний догляд за маленьким пацієнтом?

У Києві вже більше десяти років успішно продовжує свою роботу медичний центр «Дитина». Він не має аналогів в Україні, оскільки тут діагностують і лікують тільки дітей. Нам вдалося зустрітися з директором даного лікувально-діагностичного центру, доктором медичних наук - Олександром Михайловичем Руднєвим.

Яка мета створення медичного центру «Дитина»?

- Центр «Дитина» був створений в 1996 році з метою надання професійної доступної кваліфікованої медичної допомоги дитячому населенню і, природно, підвищення добробуту медичних працівників даної установи. Я є одним з його засновників. Зі мною була і є команда однодумців - людей, які вірять в медицину. Ми працюємо вже багато років, маємо багатий професійний досвід.

Як з'явилася ідея створення приватної клініки?

- Я закінчив Київський медичний інститут. З 1983 року займаюся медичною діяльністю. У період становлення України як молодої незалежної держави, з'явилися ринкові відносини: приватні перукарні, приватні таксі і т. Д. Маючи багатий професійний досвід колективу, ми прагнули реалізувати свої знання. Адже праця хорошого фахівця повинен гідно оплачуватися. Якщо держава не в змозі це забезпечити, значить, ми самі повинні цього досягти. Ідея створення даного медичного центру з'явилася в 1993 році. Однак у важкі дев'яності роки ми були позбавлені можливості займатися медичною діяльністю, так як не мали ні вихідних матеріалів, ні комплектуючих, ні фінансування.

В даний час за кордоном приватні клініки користуються величезною популярністю ...

- За кордоном розуміють, що приватні клініки повинні існувати. Медицина в усьому світі приносить доходи. Це високооплачуваний і процвітаючий бізнес. Там люди вкладають велику кількість коштів в медицину. А в Україні протягом багатьох років нічого не вкладали, тільки руйнували. У дев'яності роки медичні працівники міняли професію на більш високооплачувану.

Однак ми намагалися зберегти персонал. Адже, щоб підготувати кваліфікованого лікаря необхідно 15-20 років. А це величезна кількість часу і коштів. Але навіть якщо у людини є бажання стати хорошим лікарем, то отримавши реальну оплату своєї праці, побачивши реальне ставлення держави і людей до своєї професії, він буде розчарований і швидко втратить інтерес до медицини. На жаль, в державних клініках заробітні плати дуже маленькі, в приватних - набагато більше. Для того, щоб лікар дорожив роботою, постійно підвищував свою кваліфікацію, його праця повинна гідно оплачуватися.

А наскільки кваліфіковані фахівці працюють в Вашому центрі?

- У медичному центрі «Дитина» на сьогоднішній день працюють 4 доктори наук, професори, 12 кандидатів медичних наук, доцентів, 18 лікарів вищої категорії. Ми приймаємо тільки досвідчених фахівців, оскільки в приватній клініці стажування не вітається. У справжнього професіонала і знання, і досвід - все повинно бути гармонійно.

У яких напрямках працює Ваш медичний центр?

Медичний центр «Дитина» надає доступну кваліфіковану допомогу за наступними педіатричним спеціальностями: загальна педіатрія, хірургія, ортопедія, отоларингологія, нефрологія, гастроентерологія, куль-монолог, імунологія, фізіотерапія, кардіоревматологія, неврологія, офтальмологія, неонатологія, алергологія, інфекційні хвороби. В основному ми надаємо консультативно-діагностичну допомогу, лабораторну діагностику, обстеження. У нашому центрі є машини швидкої допомоги, бригади швидкої допомоги, які працюють цілодобово. При необхідності ми маємо можливість госпіталізувати пацієнта.

Наскільки доступними є послуги медичного центру «Дитина»?

Серед усіх медичних компаній у нас найнижчі ціни в педіатрії за всіма показниками: обстеженням, консультацій і т.д. Ми прагнемо бути доступними, приймаємо безліч пацієнтів, намагаємося нікому не відмовляти, і завжди надаємо кваліфіковану допомогу. У медичному центрі «Дитина» всім пацієнтам раді.

Головне, щоб люди вірили: їм допоможуть. Якщо що-небудь виходить за рамки нашої компетенції, ми даємо професійні грамотні кваліфіковані рекомендації.

Центр «Дитина» має в своєму розпорядженні власними медичними лабораторіями?

- Ми маємо в своєму розпорядженні загальноклінічної і біохімічної лабораторіями. Проводимо імунологічні, бактеріологічні, ультразвукові, ендоскопічні, електрокардіографічне дослідження. Також існують договори з іншими медичними лабораторіями, куди при необхідності ми направляємо своїх пацієнтів.

Розкажіть про Вашу знаменитої династії медиків ...

- Я уявляю стодвадцятирічним династію лікарів педіатрів Руднєвих. Мій батько, дід і прадід займалися медичною діяльністю. У Дніпропетровську імені мого прадіда - Михайла Федоровича Руднєва названа дитяча лікарня №3 на вулиці Пушкінській. Ще за царя він завідував кафедрою педіатрії в військово-медичної академії Санкт-Петербурга.

У Львові 10 червня 2010 року відбудеться конференція з педіатрії, присвячена сторіччю з дня народження мого діда - Руднєва Івана Михайловича. Він дуже відомий професор, який багато років займався дитячої кардіо- ревматології, працював в Києві, в Дніпропетровську, у Львове.Мой старший син уже працює лікарем, молодший - також буде займатися медичною діяльністю. По-іншому тепер не можна, адже це вже передається з молоком матері і виховується з покоління в покоління. У нашому роду інших спеціальностей просто немає. У нашій родині є офтальмологи, дерматологи, ендокринологи, педіатри, імунологи, інфекціоністи, стоматологи ... Однак більшого ми досягаємо в педіатрії.

Ваша династія з покоління в покоління займається традиційною медициною. А як Ви ставитеся до нетрадиційної медицини?

- До нетрадиційної медицини ставимося досить спокійно. Оскільки ми живемо в 21-му столітті і необхідно користуватися досягненнями науки і техніки теперішнього часу. Ми працюємо з доказовою медициною, з парамедицина - не працюємо. На сьогоднішній день в плані надання медичної допомоги багато методи, які використовувалися в Радянському Союзі, вже застаріли, тому ми їх не використовуємо. Все це в минулому. Ми вважаємо за краще працювати по протоколах євростандарту. У нашому центрі використовується висококласне діагностичне обладнання, яке дозволяє вести цілодобовий моніторинг стану дитини.

Чи стежите Ви за новими технологіями в медицині? Чи часто відвідуєте медичні виставки за кордоном?

- На виставки в Європі мене запрошують часто, проте не завжди є час для відвідування подібних заходів. Я був на виставках в Німеччині, в Ізраїлі, у Франції, в Іспанії. Я стежу за новими технологіями, однак придбання навіть найсучаснішого і обладнання не завжди виправдано. Адже необхідно багато років щоб їм опанувати. Крім того, це обладнання вимагає особливого обслуговування і витратних матеріалів. Все це дуже не просто.

Які плани на майбутнє медичного центру «Дитина»?

- У нас розроблений план розвитку. Незабаром ми відкриваємо філія за адресою: місто Київ, вулиця Гончара, будинок № 59. Це буде констутівная поліклініка в центрі міста, зроблена за сучасними технологіями з використанням проточної витяжної вентиляції, кондиціонування, підігріву повітря. У кожній кімнаті нашого центру чотири рази на годину змінюється повітря, тобто не створюється концентрація мікроорганізмів. Це - світові стандарти медицини.

Як на Вашу думку слід стимулювати молодь до навчання і роботи в медицині?

- Перш за все необхідно усвідомлювати, що професія лікаря важка і відповідальна - це не завжди позитивні емоції, задоволення від роботи, це людські переживання, страждання, з якими доводиться стикатися щодня. Тому, безумовно, людина повинна свідомо вибирати цю професію, розуміти, що його чекає. Медичні працівники - шановні люди, які багато уваги приділяють своїй роботі, професіоналізму. І якщо людина буде прагнути до цього - він отримає гідну заробітну плату, гідні умови життя і роботи. А що стосується майбутніх поколінь, то тут необхідна соціальна програма. Потрібно, щоб людина розуміла: якщо він піде працювати в медицину, то буде соціально захищений, забезпечений.

На Ваш погляд, чому зараз багато дітей народжуються слабкими і хворобливими?

- Існують безліч причин, пов'язаних з екологією, з впливом навколишнього середовища. Причому не тільки нітрити, нітрати, пестициди, радіонукліди, а й прийняті людьми антибіотики, гормони, шкідливі звички, стреси і навіть криза позначається на нашому здоров'ї. Суспільство останнім часом знаходиться в стані постійного збудження, стресу і це відбивається на дітях. Необхідно звертати на це увагу, роз'яснювати, як слід харчуватися, вести себе в період вагітності.

А також останнім часом все більше дітей схильні до алергій ...

- Це діти з нестабільним алергологічним фоном. Не варто забувати, що алергологічний фон стабілізується поетапно. У маленьких дітей є вразливі місця. Центр «Дитина» досить серйозно займається дитячою алергологією. Причому у нас консультують кращі фахівці Києва в області алергології. Ми даємо багатогранні поради, рекомендації.

Як можна запобігти захворюванням дітей? Які для цього необхідні умови?

- Дітям необхідно вести здоровий спосіб життя. В першу чергу - це повноцінне вітамінізоване харчування, хороший сон, прогулянки на свіжому повітрі, спокійна обстановка в сім'ї. Це загальноприйняті правила, норми. Якщо їх дотримуватися, дитина буде рости здоровим і щасливим.

Що б Ви хотіли побажати всім дітям нашої країни?

- Перш за все, здоров'я. А воно залежить від багатьох факторів, таких як генофонд людини, тобто спадковість, екологія навколишнього середовища, спосіб життя, наявність або відсутність шкідливих звичок, психологічний стан і т.д. Також на фізичний стан впливає характер людини, його ставлення до навколишнього світу. Якщо він болісно сприймає те, що відбувається, то постійно перебуває в стані стресу, переживає, хвилюється. Його нервова система перенапружується, підвищується чутливість до різних інфекцій, людина починає хворіти.

Чи є у Вас хобі?

- Робота, природно, забирає у мене дуже багато часу. Однак мені подобається подорожувати. Щозими вже 8 років я з сім'єю їду в Європу кататися на лижах. Також я захоплююся риболовлею і полюванням. Мене приваблює не стільки стрілянина, як зміна обстановки, зустріч з друзями, позитивні емоції.

А робота приносить Вам позитивні емоції?

- Багато років поспіль я щодня займаюся позитивної роботою - лечу дітей. Для мене це вже не робота, це спосіб життя. Була маса випадків, коли люди багато років лікувалися від будь-якого захворювання, а в нашому центрі отримували зовсім інші рекомендації та можливості вирішення цієї проблеми. Ми надавали їм професійну допомогу, і вони видужували. Ми багато разів стикалися з ситуаціями загрозливими життя дітей, проте ми їх рятували і виліковували. Я не вважаю це подвигом. Це наша повсякденна робота. Якщо лікар є професіоналом, він постійно повинен бути готовий до надання кваліфікованої допомоги. Головна наша мета - здоров'я дітей. Адже для цього ми і працюємо.

Можна довго із захопленням говорити про медичний центр «Дитина», про його кваліфікованих фахівцях, новітні методики і технології, про доступні ціни в порівнянні з іншими комерційними лікарськими компаніями. Однак чи можливо висловити словами щиру подяку батьків, дітям яких врятували життя і подарували здоров'я в цьому центрі?

Тому замість гучних слів і красивих фраз хочеться від щирого серця подякувати всьому персоналу медичного центру «Дитина», і особливо Олександру Руднєву. Адже він гідно продовжує діяльність знаменитої династії, яка внесла величезний внесок у розвиток медицини.